Wolverhamptoni dhe Sevilla – Drejtpërdrejt LIVE

Wolverhampton Wanderers dhe Sevilla do të takohet në kuadër të çerekfinales së Ligës së Evropës.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në stadiumin “Schauinsland-Reisen-Arena”.

Për këtë takim, Wolves do të jetë pa lojtarët si, Jonny Castro që është i lënduar dhe Podence që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Sevilla nuk mund të llogarisë vetëm në Sebastien Corchia që po ashtu është i lënduar.

Formacioni i Wolves: Rui Patricio, Boly, Coady, SaIss, Doherty, Dendoncker, Moutinho, RUben Neves, Vinagre;, Raul Jimenez, Adama Traore.

Formacioni i Sevillës: Bono, Jesus Navas, Diego Carlos, Kounde, Reguilon, Jordan, Fernando, Banega, Ocampos, En-Nesyri, Suso.

Shiko ketu ndeshjen LIVE