Zbulohen shumat marramendëse që do të fitojnë Joshua dhe Fury

Gjatë ditës së sotme, promoteri i boskit, Eddie Hearn ka raportuar se ka një marrëveshje mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që do të vendos kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda.

Meçi në mes dy boksierëve britanik pritet të zhvillohet vitin e ardhshëm pasi që të dy kanë ende punë për të kryer.

Fillimisht Fury do të duhet të ndeshet me Wilder për herë të tretë e më pas Joshua duhet t’i mbroj titujt ndaj Pulevit.

Siç raporton “Daily Star”, të dy boksierët do t’i ndajnë fitimet përgjysmë.

Fitimet për këtë sfidë mund të shkojnë deri 155 milionë nga të dy meçet, sidomos në të dytin ku do të luhet në tokën arabe.

Joshua mban titujt e WBO, WBA dhe IBF derisa Fury aktualisht është kampion i WBC.