ZYRTARE: Caktohet data e duelit të tretë Wilder – Fury

Para një jave është zhvilluar meçi Deontay Wilder dhe Tyson Fury, por ky nuk do të jetë i fundit pasi që do ta kemi edhe një duel të tretë.

Është Wilder që ka shfrytëzuar opsionin nga klauzola e kontratës që mundëson edhe duelin e tretë.

Këtë e ka konfirmuar Frank Warren, i cili ka thënë që këtë të mundur e ka bërë skuadra e boksierit.

Me shumë gjasë, dueli mes dyshes do të zhvillohet më 18 korrik, në SHBA.